NL – Informace pro plavbu

Tak jsem se konečně dostal k sumáři informací pro plavbu v Holandsku. Holandsko je hodně profláklé, takže informací je dostatek všude na internetu. Já zde vypíchnu jen ty nejdůležitější, respektive ty, které jsem používal a mohu doporučit.

Riverguide je v podstatě taková lodní navigace. Nalezneme zde informace o komorách, mostech , marínách a dalším nespočtu věcí. Jak jsem již psal na začátku, tak se jedná o lodní navigaci, takže si zadáte odkud a kam chete plout a navigace vypočítá optimální trasu podle profilu lodě, který si do navigace nadefinujete.

Bohužel navigace je jen pro Mobilní zařízení, takže na PC nepochodíte. Odkaz na stránky je zde.


Pokud se budete pohybovat v lokalitě Amsterdamu, tak tady pár věcí, které by se mohly hodit.


Stránka s elektronickýma mapama kanálů, kdo třeba používá OpenCPN, nebo je zde mapa s vyznačenýma odtsávkama na kanálech

Mapa


Další mapa pro informaci o kanálech kolem města Rotterdam, konkrétně v jeho severní části

Mapa


Letos jsem narazil na novinku. Doposud bylo Holandsko členěno podle písmen. Od nynějška již je členěno podle čísel. Samozřejmě si nedělám iluze, že se tak stalo v rámci zlepšení byznysu, jelikož zatím co dříve bylo celé Holandsko v pár mapách definovaných písmeny, tak dneska je těch map desítky a samozřejmě za pěkný peníz. No každopádně pravdou je, že jednu takovou mapu jsem si koupil a součástí tištěné mapy je i přístup do elektronické aplikace na mobilním zařízení. A musím říci, že tyto mapy jsou hodně podrobné a je zde hodně informací. Licence na mobil, nebo tablet, je jen součástí zakoupené tištěné mapy a je platná na jeden rok.

Pokud budete mít zájem, tak je možné tyto mapy na mobilu, nebo tabletu vyzkoušet, na stránce ZDE je odkaz na jednodenní zkušební kód do mobilního zařízení. Aplikace je dostupná v Holandštině, Angličtině, Francouzštině a Nemčině.

Návod na jednodenní aktivaci

1 – Klikněte na GRATIS PROBEREN
Zadejte Vaše telefonní číslo a obdržíte SMS s jednodenním kódem.
2 – Stáhněte si NL Waterland App do telefonu z
App Store / Google Play Store
3 – Otevřete aplikaci na telefonu, nebo tabletu, jděte do MENU (nahoře v levo), vyberte „‘activeer kaarten=Karten aktivieren“ a zadejte vámi obrdžený kód z SMS

Mapy

Odběr
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments