PF 2020

Vážení přátelé. Rok se s rokem sešel a je na čase si to trochu shrnout, co se letos událo. Jsem rád, že nám zase vyšel nějaký ten výlet po Evropě a zase jsme si malinko rozšířili obzory. Když jsem loni touto dobou bilancoval rok minulý, tak by mě vůbec nenapadlo, že si zase letos uděláme takový výlet a ještě ke všemu se dostaneme i kousek do Francie. Ještě ani na začátku roku sem v to nedoufal, ale prostě situace se v průběhu roku změnila a tak jsem se chopil příležitosti a vyrazili jsme. Ano, bylo to trochu hektické a někdy i občas chaotické, protože jsem neměl moc času na přípravu a přeci jenom, po shánět informace pro plavbu ve dvou zemích je docela náročné a ještě když se do toho přidá fakt, že v těch zemích se skoro nedomluvíte, tak je to mazec. Ale podařilo se a i když to někdy byla spíše komedie, než domluva, tak to stálo za to. Bylo to opět velmi krásné, nezapomenutelné a hlavně poučné cestování a všem, kdo budete mít možnost, doporučují něco takového podniknout.

Jsem rád, že vydrželo zdraví všech zůčastněných a vydržela technika. Ano byly a jsou nějaké problémy s lodí, které budeme muset na jaře opravit, ale dojeli jsme do cíle a to je důležité, to se počítá.

Jsem rád, že opět jako v loni vyšel přímý přenos z našich plaveb a že vás letos sledovalo už o hodně víc, než loni. Vidím, že vás to baví a také jsem rád, že čas a finance, které tomu věnuji se oplácí vašim zájmem. Je to příjemné, když vás přijdou navštívit lidé z cizích zemích, kteří sledují náš přenos. Je příjemné, když i dnes mi píšou lidi z ciziny, že moje videa z našich plaveb jsou pro ně inspirací. Dokonce i inspirací nejenom pro plavbu, ale pro koupi lodě. To už je vyšší dívčí 🙂 . Prostě je fajn, že to má smysl a není to jen ztráta času.

No už to nebudu natahovat, protože je mi jasné, že máte nyní všichni starostí nad hlavu s Vánocema, s pečením dárků, balením kapra a zabíjením vánočky, ufff hlavně to v tom zmatku nepoplést. Takže přeji vám všem našim pozorovatelům, známím i neznámím, krásné prožití svátků vánočních a vše nejlepší, hodně zdraví a štěstí v novém roce 2020. Ať vás provází celý rok jen to dobré a jak říkáme my, co se motáme kolem lodí, aspoň stopu vody pod kýlem.

Odběr
Upozornit na
4 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
4 let před

I já Vám přeji klidné prožití svátků vánočních a stopu vody pod kýlem v novém roce.

Ina
4 let před

Děkuji, a rovněž přeji krásné vánoce a hodně štěstí a zdraví v novém roce. Už teď se těším, až společně poplujeme zajímavou krajinou ☺